Dětské rybářské závody se vydařily!

V sobotu 27. května pořádali blovičtí rybáři tradiční závody v chytání ryb pro děti do 15 let. Bylo mimořádně krásné počasí, ryby braly, takže děti, jejich rodiče a prarodiče prožili všichni krásný den. Závodů se zúčastnilo celkem 42 dětí. Všichni obdrželi na uvítanou balíček sladkostí, během dne pití a špekáčky na opečení na připraveném ohýnku.

Všichni, i když se neumístili mezi nejlepšími, obdrželi ceny z rybářské ho vybavení. Nejlepší ceny si odneslo prvních 10 nejúspěšnějších.

1. místo osadila Simonka Hladíková z Blovic, která nachytala 1495 cm ryb.
2. místo vybojoval Tomáš Kosnar ze Šťáhlav, který nachytal 630 cm ryb.
3. místo pak Kryštof Vlach z Blovic se 620 cm ryb.

Největší rybu chytil Jan Cibulka z Chlumu. Byl to pěkný kapr o délce 56 cm! Za tento úspěch si odnesl krásný dort s rybářskou výzdobou.

Výbor ČRS děkuje za úspěšný den všem pořadatelům a městu Blovice za příspěvek z programu spolků.

Na shledanou opět za rok. Petrův zdar!

Jan Poduška, výbor ČRS Blovice

DSCN0702

DSCN0708

DSCN0706

Kompletní výsledková listina závodů je k nahlédnutí na stránce s výsledky rybářský závodů nebo zde.

2 Replies to “Dětské rybářské závody se vydařily!”

  1. Petrův zdar,sice tohle není k tématu,ale možná že ano,snad to děti poučí,proč naši členové jezdí chytat na Husinu autem až k vodě?Metr od řeky zaparkované stříbrné BMW combi,je našeho člena z Bohušova,není invalidní ani postižený(tělesně)pouze líný.Kde je ekologie?Ochrana vodního toku?

    • odpověd Richard
      Dobrý den .
      Rybářská stráž má zásadně vymezené pravomoci jen podle §19 zákona o rybářství, kde je uveden jejich taxativní výčet. Žádné další pravomoci jí tedy nenáležejí. Znamená to, že nemá tedy pravomoc kontrolovat, zda řidiči (a je jedno, jestli to jsou rybáři nebo ne) dodržují předpisy upravující provoz motorových vozidel nebo jiné předpisy, třeba na ochranu přírody. Pokud řidiči zajíždějí na pobřežní cesty, kde je to zakázáno (ať již obecně předpisem, místním dopravním značením nebo třeba tím, že jde o soukromý pozemek a jeho vlastník to nepovoluje rybář má ze zákona pouze právo vstupu nikoliv vjezdu na pobřežní pozemky), pak by měla rybářská stráž pouze hlásit takové přestupky orgánům kompetentním, tedy zejména policii. Jenom upozorňuje, že jízda autem nebo jeho parkování musí být v souladu s předpisy o silničním provozu. Pokud jsou jednání řidiče (a znovu zdůrazňuji, že je bez významu, zda jde o rybáře či nikoliv) tyto předpisy porušovány, pak nemůže zasahovat rybářská stráž (vyjma upozornění pachatele přestupku, že jde oproti právní činnost), ale může to oznámit policii (obecní, státní) a ta má pravomoc zasáhnout a přestupek řešit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*